Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Indie Moonosuned Malabar AA

2020-07-23
Indie Moonosuned Malabar AA

Niepowtarzalna kawa o niepowtarzalnym smaku!

Indie znajdują się na piątym miejscu jeżeli chodzi o produkcje kawy na  świecie. Kraj ten odpowiedzialny jest za ziarna o bardzo charakterystycznym smaku i aromacie co zawdzięczają tajemniczeniu procesowi zwanemu monsunowaniem.

Kawa Indie Moonosuned Malabar uprawiana jest w regionie zwanym Malabar. Słynie on z żyznych gleb, pory deszczowej oraz sprzyjającej wzrostowi kawowych drzewek temperatury. Ta arabika rośnie na wysokości 1100-1200 m. n. p .m. a obrabiana jest na mokro. Tajemniczy proces monsunowania ma swoje korzenie w czasach gdy kawę z Indii do Europy przewożono statkami w drewnianych beczkach. Kawa na statkach podczas długiej podróży wciągała wilgoć i nabierała charakterystycznego smaku oraz koloru. Europejczycy przyzwyczaili się do tego smaku i bardzo go polubili. Dziś kawę transportuje się już w zupełnie inny i przede wszystkim szybszy sposób. By jednak Indie miały swój charakterystyczny smak wystawia się ją na działanie wilgotnego powietrza w porze monsunowej, a w trakcie wilgotnienia przesypuje się ją specjalnymi grabiami.

Dobra kawa z Indii

A jaki jest smak Indii Moonosuned Malabar AA

Dzięki procesowi jakiemu zostaje poddana ta arabika nabiera ona orzechowo czekoladowych nut. Jest to kawa całkowicie wolna od nieprzyjemnej kwasowości. Wyczuć w niej można prażone orzechy, dym oraz tytoń. Całość wieńczą przyjemne nuty karmelu. India Moonosuned Malabar ma umiarkowane body i spodoba się i wielbicielom małej czarnej i tym, którzy bez cappuccino nie wyobrażają sobie dnia.

Inidia Moonosuned Malabar ma oznaczenie AA. Znaczy to, że z całego zbioru zostały wyselekcjonowane najlepsze ziarna, spełniające określone normy. Smak Indii jest nie do podrobienia. Każdy kto spróbował jej chociaż raz, przy każdym kolejnym razie bez zastanowienia wskaże co pije.

India Moonosuned Malabar to kawa którą można przyrządzić w kawiarce, frenchpressie, chemexie, ekspresie przelewowym czy ciśnieniowym. W zależności od użytego urządzenia, przy każdym kolejnym parzeniu otrzymasz smak, który uwiedzie Cię i zadowoli.

Pozdrawiamy wszystkich wielbicieli Indii :) Do zobaczenia na kawie!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

pixel