Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czarna klasyczna

( ilość produktów: 8 )

Legenda głosi, że czarna herbata została wynaleziona przez przypadek. Podobno transport herbaty zielonej z Chin do Anglii został zalany pod pokładem. Statek, który utknął w porcie czekał na rozładunek a herbata fermentowała. Załoga mino tego, że zorientowała się co stało się z drogocennymi listkami przeznaczonymi na handel nie wyrzuciła ich tylko ponownie wysuszyła. Po zaparzeniu herbaty okazało się, że "zepsute" liście nad którymi tak ubolewano bardzo dobrze smakują i zaparzają się na piękny kolor. Anglia zakochała się w czarnej herbacie a wraz z nią cały świat. 

Herbata czarna i jej prozdrowotne właściwości

Czarna herbata klasyczna to dla wielu osób obowiązkowy punkt każdego dnia. Choć tak naprawdę większość z nas skupia się tylko na poszukiwaniu herbaty, która zadowoli nas swoim smakiem warto zwrócić uwagę na prozdrowotne właściwości czarnych liści herbaty.
Czarna herbata wspomaga pracę układu trawiennego, spowalnia procesy starzenia się, obniża ciśnienie krwi, działa przeciwbakteryjnie i grzybobójczo. Najwięcej czarnej herbaty produkuje się w Ceylonie,Indiach, Chinach i Kenii. W chinach herbatę czarną nazywa się czerwoną ponieważ Chińczycy większą uwagę przykładają do koloru naparu niż do koloru liści.

pixel