Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szampan wśród kaw! Osławiona kawa z Jamajki

2020-06-23
Szampan wśród kaw! Osławiona kawa z Jamajki

Jamaica Blue Mountain

A jak smakuje pożądana przez kawoszy na całym świecie kawa Blue Mountain?

Klimat mglistych, deszczowych, gorących i zielonych podnóży Gór Błękitnych jest idealnym miejscem do uprawy kawy. To niemu ta 100% arabika zawdzięcza swój niepowtarzalny smak i aromat. Kawa Jamajka Blue Mountain jest pozbawiona goryczki, delikatna, mocno aromatyczna, a po wypiciu w ustach długo pozostaje przyjemny kawowy posmak. Wyczuwalne są w niej delikatne nuty tropikalnych kwiatów, lekka przyjemna kwasowość. Ta kawa to majstersztyk natury. Harmonijny smak arabiki Blue Mountain zadziwiał, zadziwia i miejmy nadzieję, będzie zadziwiał nas w kawowej przyszłości. Kto nie próbował, a kocha kawę koniecznie musi spróbować.

Szampan wśród kaw

Jamaica Blue Mountain to kawa, którą możemy przygotować w alternatywnych urządzeniach do parzenia kawy takich jak: Aeropress, French Press, Drip, Chemex, lecz sprawdzi się tez jako kawa do ekspresu ciśnieniowego czy kawiarki.

Nam do gustu przypadła zaparzona w Chemexie :) Użyliśmy klasycznego przepisu, czyli 6g kawy na 100ml wody :) Nasze kubki smakowe oszalały, a w kawiarni pachniało tak mocno, iż ludzie z chodnika zaglądali zobaczyć co się u nas dzieje :) A to tylko i aż kawa Jamaica blue Mountain :)

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel